Отборът на Наполи записа 15-ата си победа от началото на сезона. „Партенопеите" направиха на пух и прах традиционно трудния за тях тим на Емполи, подчинявайки бившия тим на Маурицио Сари с 5:1.

По този начин Марек Хамшик и компания бързо си върнаха първото място в Серия „А", което за няколко часа принадлежеше на шампионите от Ювентус. Неаполитанци имат актив от 50 точки, с две повече от „Старата госпожа" и 8 пред третия Фиорентина. Точни за успеха днес бяха тримата нападатели на италианския гранд- Гонзало Игуаин, Лоренцо Инсине и Хосе Мария Кайехон (2). Автогол пък си наниза Кампорезе,  почетният голмайстор за Емполи се казваше Паредес.

Двубоят стартира с традиционните сериозни пропуски на Гонзало Игуаин. „Ел Пипита" на два пъти изуми с грандиозните си несполуки пред вратата на Скорупски. Така се стигна до 28-ата минута, когато гостите изненадващо поведоха в резултата. Леандро Паредес отправи мощен шут от фаул, който след рикошет в крака на съперник, влетя неспасяемо в мрежата на Рейна.

Радостта на гостите обаче бе изключително кратка, тъй като Игуаин изравни в 32-ата. Лоренцо Инсине демонстрира отличен поглед върху играта  и с перфектно центриране качи топката на главата на аржентинеца. Пълният обрат бе факт в 37-ата минута, когато гениален гол директно от фаул реализира Инсине.

Втората част продължи под диктовката на домакините, които късметлийски се добраха и 3:1 в 52-ата минута, когато нелеп автогол си вкара Кампорезе.

До края под светлините на прожекторите попаднаха резервата Дрис Мертенс и Хосе Кайехон. Първият на два пъти асистира на испанеца, който оставаше непокрит от Бюхел и с майсторки попадения оформи крайното 5:1.

НАПОЛИ-ЕМПОЛИ 5:1

0:1 Паредес (28'), 1:1 Игуаин (33'), 2:1 Инсине (37'), 3:1 Кампорезе-автогол (52'), 4:1 Кайехон (83'), 5:1 Кайехон (88')

СТАДИОН: „Сан Паоло"

СЪДИЯ: Давиде Маса

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Кулибали, Хусай,  Гулам, Хамшик, Алан, Жоржиньо, Игуаин, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Габриел, Стринич, Валдифиори, Маджо, Мертенс, Лопес, Кирикеш, Габиадини, Ел Кадури, Чалабоа, Лупрето)

ЕМПОЛИ: Скорупски, Кампорезе, Руй, Лаурини, Тонели, Кроче, Сапонара, Зиелински, Паредес, Макароне, Пучиарели (резерви: Пуджлиези, Замбели, Битанте, Мчедлидзе, Майело, Ел Хаджи, Пелаготи, Чосич, Крунич, Ливая, Бюхел)

All Goals HD - Napoli 5-1 Empoli - 31-01-2016 by Gol-Live