Възходът на Локомотив (Пд) под ръководството на Христо Колев -Бащата продължава. „Смърфовете" записаха трети пореден мач без загуба, като този път удариха Славия с 2:0 и то на „Овча купел".

Двата отбора направиха слабо първо полувреме, като имаха по една добра възможност. Савич обаче не успя да открие за Славия, а Петров спаси опасен удар на Траянов на отсрещната врата.

Всичко по-интересно в мача предстоеше през второто полувреме и то започна ударно в 49-ата минута Локомотив откри. И този път героят бе познат - Мартин Камбуров. Таранът бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка.

Секунди по-късно Платини можеше да изравни, но ударът му от границата на пеналта срещна тялото на Господинов.

В 72-ата мин. „белите" останаха с човек по-малко, след като Цветомир Панов бе изгонен за втори жълт картон след груб фаул срещу Карагерен. Последния явно получи сериозна травма, тъй като бе откаран в болницата с линейка.

Веднага след това пловдивчани се възползваха от числения си превес, вкарвайки втори гол. Отново точен бе Камбуров, който завърши хубава контра на "черно-белите".

Така Локо се отлепи от последни места, докато Славия вече е сериозно застрашена от изпадане, тъй като има равни точки с предпоследния Марек.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ ПД 0:2 (КОМЕНТАР И СТАТИСТИКА)