Левски победи с минималното 1:0 Чешке Будейовице в контролна среща, играна в Агиа Напа. Президент на клуба е легендарният чешки нападател Карел Поборски. Единственото попадение за „сините” реализира новото попълнение Жеан Карлош в 62-ата минута.

Едва 50 зрители изгледаха скучната продукция изнесена от двата тима. Българите започнаха добре като в първите десет минути можеха да поведат в резултата. Вратарят Кжижек обаче бе на мястото си. След първоначалния натиск на Левски съперникът изравни играта и дори започна повече да владее топката. В 15-ата минута Цецо Димитров улови удар, след меле, а Георги Сърмов се контузи падайки.

След намесата на лекарския екип се разбра, че той може да продължи в срещата. До средата на първата част двата тима не създадоха смислени атаки и не стигнаха до голово положение. Заради многото нарушения играта се накъсваше, а Боримиров получи жълт картон за грубо влизане. Няколко пъти медицинските лица влизаха на терена. В 32-ата минута Жоазиньо получи топката в наказателното поле, подаде на Огнянов, който шутира, но бранител изби в корнер. Пет минути преди края на първото полувреме и Жоазиньо опита да отбележи, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

Секунди преди почивката чехите изпуснаха най-сериозното положение до този момент, като Димитров с плонж изби удар на Страски.    Малко след подновяването на играта удар на Сватек профуча край гредата. В 56-ата минута Мариян Огнянов отправи силен шут, но също извън рамките на вратата. Шест минути по-късно Жеан Карлош успя да вкара победното попадение в срещата. След изсипана топка бразилецът се оказа най-съобразителен в наказателното поле, пребори се с бранител и вкара за 1:0. Чехите отговориха с опасна атака, но Димитров улови удар от границата на наказателното поле.

Малко по-късно Мариан Огнянов бе изведен сам срещу вратаря, но Кжижек рисковано се хвърли в краката му и спаси отбора си от сигурен нов гол. В последните минути на срещата тима от Будейовице натисна „сините” в наказателното им поле. Влияние оказаха и многото смени, който Мъри Стоилов направи. Боримиров бе върнат в центъра на отбраната до Рабех, а Станчев игра като десен бек. В 86-ата минута Мърквичка бе оставен да стреля с глава, но ударът му бе неточен. Секунди преди края на контролата чехите създадоха разбъркване, но Боримиров изчисти и запази преднината на Левски, която се оказа и краен резултат от мача.

ЛЕВСКИ – ЧЕШКЕ 1:0
1:0 Жеан Карлош (62)

ЛЕВСКИ: Цв. Димитров, Сърмов (46 - Балтанов), Рабех, Генев (80 - Станчев), Минев, Боримиров, Иванов, Огнянов (88 - Матев), Зе Суарес (87 - Табаков), Жеан Карлош (74 - Иса), Жоазиньо (74 – Киров)

ЧЕШКЕ: Кжижек, Лештина, Хорейш, Хунал, Жижка, Долейш, Возабал, Мезлик, Ясански, Сватек, Страски (Мърквичка, Хомолач, Машат)