Барселона направи още една безпроблемна крачка към титлата, след като в мач от 34-ия кръг победи без проблеми Хетафе с 6:0 у дома.

Двубоят се разви повече от добре за каталунците, които нанизаха пет гола още през първото полувреме и успяха да спестят доста сили за следващите си срещи.

Голеадата на Камп Ноу" започна още в 8-ата минута, когато Лионел Меси бе точен от дузпа. Тя бе свирена за нарушение на Аройо срещу Луис Суарес в пеналта.

В 25-ата мин. бе ред на уругваеца да ликува. Меси хвърли страхотно центриране към Суарес в наказателното поле, а той пък го засече по наистина невероятен начин от въздуха за 2:0.

180 секунди по-късно резултатът вече бе класически. Гостите загубиха топката в своята половина, Суарес този път асистира на Неймар, който пък залъга майсторски защитник и на свой ред се разписа.

След половин час игра Шави покачи на 4:0 с невероятен шут извън пеналта.

В края на полувремето Суарес наниза и пети гол с много прецизен диагонален удар от границата на пеналта.

В началото на второто полувреме Меси явно реши да не изостава от Суарес и на свой ред се разписа за втори път във вратата на Хетафе за крайното 6:0.

Гостите все пак се отчетоха с един удар в гредата на Фреди Инестроса в 71-ата мин, но това бе всичко, което успяха да направят.

Барселона - Хетафе    6:0

1:0 Меси (9'-д)
2:0 Суарес (25')
3:0 Неймар (28')
4:0 Шави (30')
5:0 Суарес (40')
6:0 Меси (47')

Барселона: Браво, Дани Алвес (68 Монтоя), Бартра, Матьо, Адриано, Бускетс (46 Сержи Роберто), Рафиня, Шави (59 Педро), Меси, Неймар, Суарес

Хетафе: Гуаита, Аройо, Алексис, Веласкес, Лаго, Ласен, Хуан Родригес (64 Фелип), Еми, Фреди Инестроса, Педро Леон (76 Ескудеро), Баба Диавара (49 Иван Лопес)