Депортиво Ла Коруня поднесе малко очаквана изненада на госта си Валенсия, надигравайки го с "класическото" 3:0 на своя "Риасор".

Головете за победителите в този мач от програмата на 8-ия кръг реализираха Перес и Точе, а през първото полувреме Мустафи си вкара и автогол.

В началния половин час на двубоя "прилепите", които се бяха устремили към едно от първите места в класирането, загатнаха за потенциала си и съзадоха две опасни положения пред вратата на съперника.

В 36-ата минута обаче шансът не бе на страната на Мустафи, който отбеляза гол, но в собствената си врата.

Окрилени от попадението, домакините заиграха на върха на възможностите си и само 7 минути след като излязоха напред в резултата, успяха и да удвоят преимуществото си, като Перес бе точен за 2:0.

През втората част акциите на гостите оставаха безуспешни. Нещо повече - 10 минути преди последния съдийски сигнал Точе оформи и крайното 3:0, хвърлило в абсолютен нокаут невярващия съперник.

Така последният преди този кръг Депортиво се изкачи до 15-ата позиция, докато Валенсия регистрира първото си поражение през сезона и остава на трето място.