Левски победи Цървена звезда с 2:0 в контролна среща, играна в кипърския курорт Агия Напа. "Сините" стигнаха до успеха след попадения на Дарко Тасевски и Георги Христов.

Българите, които бяха без титулярния си страж Георги Петков, бяха по-активният отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха.

Още в 2-ата минута Николай Димитров нахлу отляво и намери Тасевски, но ударът на македонеца излезе в аут. В следващите минути отново Димитров бе много активен и създаде доста главоболия на бранителите на "звездашите". Така се стигна до 21-ата когато Левски поведе. Тиберканин центрира отдясно и Тасевски с глава прати топката в мрежата.

В минутите след гола играта бе равностойна, като до положения пред двамата вратари не стигна. Четири минути преди края на първата част Николич стреля опасно, но топовният му удар изледе в аут. В самия край на полувремето Собашич изтърва 100-процентово положение и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на българския вицешампион.

Но почивката наставникът на Левски Емил Велев направи куп смени. Същото важи и за наставникът на Цървена звезда Чедомир Яневски.

В игра се появи вратарят Митрев, който за първи от година насам застава в рамката на "синята" врата. Дебют през втората част направи и Йордан Милиев, който бе привлечен от Локомотив (Пловдив). Скандалният Фелипе да Коща също направи дебют за новия си тим.

Началните минути на втората част бяха равностойни, като и двата отбора имаха своите шансове. В 64-ата минтута обаче Левски стигна до втори гол. Георги Христов засече центрирането на Миро Иванов по тревата и удвои преднината на Левски.

До края на мача до нови попадения не се стигна и българският тим се поздрави с победата.

ЛЕВСКИ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:0
1:0 Тасевски (21)

2:0 Христов (64)

ЛЕВСКИ: Ц.Димитров, Миланов, Бистрон, Генев, Вагнер, Сърмов, Гаджев, Тиберканин, Тасевски, Н.Димитров, Г.Иванов (Митрев, Карлос, Жоазиньо, Христов, Зизов, Бензукан, Огнянов, М.Иванов, Балтанов, Милиев, Да Коща)

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменкович, Джеферсън, Туторич, Якович, Пейчинович, Николич, Милиаш, Абу Бакар, Лазетич, Собашич, Клео (Ковачевич, Мъркела, Исса,  Паркер, Гвозденович, Перейра, Враняш, Тричковски, Домович, Короман, Богданович, Блажич, Бурзанович,  Ранджелович, Йованович)