Кристъл Палас изненада неприятно Евертън на „Гудисън парк". „Орлите" победиха „карамелите" с 3:2, с което им попречиха отново да се настанят в Топ 4.

Загубата на ливърпулския клуб е добре дошла за Арсенал, който остана на 4-ото място в класирането. Това бе първа загуба за Еветъртън, които записаха седем поредни победи. С трите точки пък Кристъл Палас се отдалечи максимално от зоната на изпадащите, заемайки 11-ата позиция.

Гостите започнаха много агресивно мача и  успяха да поведат в 23-ата минута чрез Джейсън Пънчън.

Четири минути след започванет на втората част Скот Дън направи 0:2. Домакините се хвърлиха на щурм и успяха да върнат едно попадение чрез резервата Стивън Нейсмит в 61-ата минута.

В 73-ата обаче Камерън Джером заби трето попадение за Кристъл Палас. Белгийският национал Кевин Миралас направи поражението на Евертън само по-почетно в 86-ата минута.