Мария Шарапова продължава пътя си на турнира в Акапулко, Мексико, който е от категория "интернешънъл". Водачката в схемата загуби първия си сет, но преодоля словачката Магдалена Рибарикова с 6:1, 4:6, 6:2 след повече от 2 часа игра на центрания корт, за да се класира на полуфинал, информира Tennis24.bg.

Приятелката на Григор Димитров започна отлично мача и взе първия сет с 6:1. Но след 2:2 във втората част Рибарикова подобри играта си и взе 5 от следващите 7 гейма, за да изравни сетовете и да поведе с 1:0 в третата. Тук рускинята, която изглеждаше болна на корта, отново "натисна газта" и на свой ред взе 6 от заключителните 7 гейма, с което спечели двубоя.

Така Шарапова вече се нуждае от две победи, т.е. да спечели турнира, за да измести Серина Уилямс в класацията за мастърса, която е на базата на резултатите от 1 януари 2015 г., Road To Singapore. За момента изглежда, че затова може да й попречи здравословното състояние на Маша.