Тотнъм с Димитър Бербатов претърпя загуба у дома с 1:2 от Блекбърн и остана в зоната на изпадащите. Българинът игра до 89-ата минута за "шпорите", а срещата от трибуните на "Уайт Харт Лейн" изгледа новия треньор на тима Хуанде Рамос.

Митко бе един от най-активните играчи за Тотнъм, но така и не успя да се разпише във вратата на гостите и беше заменен от Джърмейн Дефоу в 89-ата минута.

Домакините от северен Лондон поведоха с 1:0 с гол от дузпа на Роби Кийн в 49-ата минута. Само 11 минути по-късно Бени Маккарти изравни след пас отдясно на Дейвид Бентли.

В 90-ата минута на двубоя Роке Санта Крус подаде на Кристофър Самба, който с удар от 20 метра донесе победата на гостите с 2:1.

След издънката Тотнъм заема незавидното 18-о място във Висшата лига със скромния актив от 7 точки от 11 двубоя. Загубата бе шеста за "шпорите" от началото на сезона.