Интер започна новия сезон в Серия „А" с нулево реми. „Нерадзурите" завършиха без гол 0:0 като гости на Торино.

Своя официален дебют за „синьо-черните" направи Неманя Видич. Сърбинът обаче едва ли ще запомни мача с добро, след като първо изработи дузпа, а след това си изкара и червен картон.

Още в 20-ата минута Видич задържа противник в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Ларондо изпълни дузпата, но Ханданович запази хладнокръвие и успя да я спаси.

В добавеното време пък Видич саркастично започна да аплодира спорно решение на рефера, току под носа му. Това обаче не с хареса на арбитъра, който веднага му вдигна червен картон.

Новото попълнение на Наполи Дежонатан де Гузман стана герой за южняците, след като донесе успеха на новия си клуб в самия край на мача срещу Дженоа. Наполи спечели с 2:1 гостуването си на „Луиджи Ферарис", като именно Де Гузман вкара решителния гол с 90-ата минута.

Палермо пък завърши наравно 1:1 у дома със Сампдория. Ивайло Чочев бе в групата на сицилианците, но така и не се появи в игра.