Локомотив (Пловдив) се изпоти здраво срещу Марек. „Черно-белите" победиха с 1:0 на „Лаута". Единственото попадение бе дело на Мартин Камбуров. „Смърфовете" владееха инициативата в мача, но така и не успяваха да реализират.

През първата част имаше здрава битка в средата на терена, а в 40-ата минута Благой Наков създаде единствената голова възможност, но ударът му мина над вратата.

След паузата домакините продължиха да доминират и в 56-ата минута Бирсент Карагерен нацели гредата.

В 68-ата минута Камбуров взриви трибуните след като отигра технично топката в наказателното поле и вкара за 1:0.

Малко след това Димитър Петков си изкара наивно два жълти картона и бе изгонен, като остави гостите с човек по-малко.

След този мач Локо (Пд) е 9-ти, а Хасково е на 11-ото място.