Фиорентина победи Милан на старта в Серия А. Виолетовите се наложиха с 2:0 над росонерите. Попаденията бяха дело на Маркос Алонсо в 38-ата и Йосип Иличич в 56-ата минута от дузпа. Милан остана с човек по-малко още в 36-ата минута, заради червения картон на Родриго Ели.
Срещата бе официален дебют начело на отборите си за наставниците и на двата отбора Жоао Соуса и Синиша Михайлович.

В друг мач от кръга - Интер победи с 1:0  Аталанта на  Джузепе Меаца".Кармона получи червен картон в 71-ата минута, което позволи на домакините да натиснат здраво до края.Единственото попадение бе дело на Стеван Йоветич в последните секунди на даденото от съдията 5-минутно продължение.

Българският национал Ивайло Чочев стартира като титуляр при инфарктната домакинска победа на Палермо срещу Дженоа с 1:0 в среща от първия кръг на италианската Серия „А".
Чочев бе заменен в 33-ата минута. Единственото попадение бе дело на Абделхамид Ел Каоутари (90+1), който се разписа след асистенция на родения в Аржентина и имащ италиански паспорт халф Франко Васкес. Така тимът от Сицилия стартира новия сезон с победа.