Отборите на Челси и Шалке 04 не успяха да се победят в първи двубой от борбата в група "G". Така момчетата на Жозе Моуриньо спазиха неприятната за тях традиция, да започват по колеблив начин участията си в Шампионската лига. Лондончани имаха сериозно предимство в двубоя и логично откриха в 11-ата минута след гол на Фабрегас.

Последваха множество пропуски на домакините, които в крайна сметка се оказаха и фатални за тях. Хиксът бе фиксиран в 62-ата минута, когато плътен удар на Клаас-Ян Хунтелаар се оказа „мисия невъзможна" за стража Тибо Куртоа.

До края, „сините" опитаха всички по силите си, за да се доберат до победа, но късметът не бе с Лоик Реми и Еден Азар

Голямата новина преди началото на този двубой бе появата на Дидие Дрогба, който заменяше „головата машина" Диего Коща. Ветеранът щеше да бъде активно подпомаган от Еден Азар и Вилиян, докато на вратата отново бе Тибо Куртоа. Това се счете за голяма изненада, тъй като се предполагаше, че в Шампионската лига шанс за изява щеше да получи Петър Чех.

Ситуацията в лагера на Шалке пък бе доста тежка. Гелзенкирхенци правеха ужасен старт в немското първенство, което бе повлияло сериозно и върху формата самите играчи. Йенс Келер излизаше с оптимален състав, като сред резервите неочаквано попадна камерунският голаджия  Ерик Чупо-Мотинг.

Двубоят започна със сериозен натиск от страна на домакините, които логично поведоха в резултата след 11 минути игра. Макс Мейер сбърка фатално при организирането на атака, бидейки подкосен сериозно от Фабрегас. Реферът Мазич не отсъди нарушение, като това се превърна в отлична контра за лондончани. Еден Азар моментално пое по крилото, навлезе в наказателното поле и с хитър пас намери Фабрегас, който с диагонален шут Матира Ферман за 1:0.

Малко по-късно, преднината на „сините" можеше да бъде удвоена, ако не бе сериозният пропуск на Еден Азар. По-добрата игра на Челси продължаваше. В 33-ата минута, Фелипе Луиш центрира отлично в наказателното поле, където Дидие Дрогба стреля с глава, но право в ръцете на Ралф Ферман.

Гостите от Шалке показаха зъби с идването на 40-ата минута. Кевин-Принс Боатенг отправи истинска бомба по посока вратата на Куртоа, ала белгиецът бе на мястото си и изби с една ръка.

Секунди преди края на първата част, немските гости имаха уникалната възможност да изравнят резултата. Юлиян Дракслер направи уникален самостоятелен рейд. Немският национал увлече със себе си цялата отбрана на Челси, като само сантиметри го лишиха от гол в мрежата на Челси.

Притеснени от силните атаки на гостите, играчите на Челси потърсиха ранен гол с подновяването на играта. Вилиян пробва прострелен пас в наказателното поле, но за части от секундата Дидие Дрогба се размина топката. Африканската звезда пропусна нова изгодна възможност малко по-късно. Азар изведе ветеранът очи в очи срещу Ферман, ала диагоналният му шут към премина на сантиметри покрай далечната греда.

Множеството пропуски на Челси оказаха своят негативен ефект, след като резултатът бе изравнен в 62-ата минута. Клаас Ян Хунтелар получи топката на границата на наказателното поле и с майсторски удар в долния ъгъл зарадва всички фенове на Шалке 04.

Последваха силни минути за гелзенкирхенци, които дори повярваха и в пълния обрат, когато мощен шут на Дракслер бе избит с мъка от Куртоа. Домакините от Челси пък търсеха трите точки. Резервата Лоик Реми бе близо да изведе своите  отново напред, но негов изстрел бе изчистен от голлинията от Нойщадтер.

До края на срещата, Еден Азар и компания опитаха всичко по силите си, за да достигнат до трите точки. Бранителите на Шалке обаче действаха храбро, а пък и късметът също бе със стража Ферман. Така английско-немският сблъсък приключи при равен резултат 1:1.

В другата среща от тази група, Марибор и Спортинг (Лисабон) също завършиха при резултат 1:1. Гостите от Португалия създадоха голям брой голови положения, но поведоха чак през втората част след попадение на Луиш Нани. Победата на „лъвовете" се изпари в добавеното от съдията време, когато Лукас Захович отбеляза скъпоценен гол и подели точките между двата тима. Симеон Славчев дори не бе в групата на лисабонските „лъвове".