Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) са на победа от финал в Суперлигата по пътя си към защита на титлата си, предаде bgvolleyball.com. В мач №2 от полуфиналната серия срещу Монтана  дупничани измъкнаха трудно 3:2 (25:27, 25:16, 27:25, 24:26, 15:10) като гост в залата в Горна Малина. Марек можеше и да спечели с 3:1, но в четвъртия гейм пропиля два мачбола. В началото треньорът на Монтана Георги Петров започна с Любомир Агонцев като разпределител и отборът му поведе с 10:6.

Дупничани, обаче, намалиха до 9:10, а след това и поведоха с 13:11. Тогава на терена се появи Георги Братоев, но Марек продължи да води до 24:21. На сервис за Монтана застана Минчо Минчев, който успя да затрудни максимално посрещането на съперника и тимът му изравни - 24:24. След това отново опитният нападател имаше съществен принос, за да поведе Монтана в геймовете след 27:25.

Във втория гейм Марек започна по-добре и набързо поведе с 6:3. Тогава съдията Петър Харизанов показа и жълт картон за играч на Монтана за оспорване. След това преднината на дупничани набъбна до 16:8. При 22:16 за Марек, волейболистите на Монтана реагираха бурно заради отсъдена атака в аут.

Реферът Харизанов, обаче, не се поколеба и вдигна червен картон на капитана Любо Агонцев, което доведе до 23-та точка за Марек. Това повлия на отбора-домакин и дупничани стигнаха лесно до 25:16 и 1:1.

В третия гейм на терена като разпределител започна отново Любомир Агонцев, а отборът на Монтана владееше инициативата до 16:13. При 19:18 за Монтана резултатът не се покачи на 20:18, защото реферът Петър Харизанов отсъди спорна топка след консултация с втория съдия Кирил Стоянов. При преиграването Марек изравни, но след това Монтана отново дръпна с две точки - 21:19.

Нервите взеха връх в края, като вместо да стане 23:22, главният рефер отсъди за добра топка чист аут и в последствие Марек стигна до 24:22. Минчо Минчев отново върна отбора си в гейма, но за разлика от първия гейм Марек го спечели с 27:25 и поведе с 2:1.

В четвъртия гейм играчите на Монтана като че ли бяха сломени и допуснаха съперникът им да се откъсне с 16:11 и да предвкусва победата. Дупничани стигнаха и до 24:22, но отново вездесъщият Минчо Минчев спаси отбора си и вкара мача в тайбрек след 26:24. В тайбрека Марек започна мощно с аванс от 5:1, което наклони везните в тяхна полза.