Байерн Мюнхен показа ясно кой е господарят в Група „Е" на Шампионската лига. Германският шампион разнебити Рома със 7:1, при това насред „Олимпико", като по този начин събра на сметката си 9 точки след първите 3 двубоя в групата. Германската машина смаза съперника си по всички показатели, като резултатът спокойно можеше да бъде и двуцифрен.

Въпреки катастрофалната загуба Ром остава на втора позиция в групата с актив от 4 точки, с 2 повече от третия Манчестър Сити. За Рома пък това е втора загуба с 1:7 в Шампионската лига, след като през сезон 2006/07 „вълците" бяха разгромени с този резултат и от Манчестър Юнайтед (на „Олд Трафорд").

Байерн започна зрелищно срещата и буквално разнебити Рома за едно полувреме игра., Головата фиеста на „Олимпико" започна още в 9-ата минута, когато Ариен Робен „счупи кръста" на Ашли Коул и от малък ъгъл с отличен удар вкара за 0:1. Рома се опита да отговори, но неуспешно.

Домакините се държаха някъде до средата на първата част, след което тотално рухнаха под натиска на Байерн. В 23-ата минута отлична комбинация между Мюлер и Гьотце завърши с точен удар на последния - 0:2. Буквално секунди след това резултатът стана класически. Левандовски бе оставен напълно непокрит в полето и засече с глава центриране на Бернат - 0:3.

След половин час игра Робен вкара втория си гол в мача, а в в 36-ата минута гостите получиха и дузпа, след като бранител на Рома игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Мюлер, който бе точен - 0:5, а минутата бе едва 36-а. Все пак до края на първата част „вълците" се опазиха от нови голове.

След почивката Рома създаде няколко добри положения за гол, но Жервиньо и резервата Флоренци пропуснаха от чисти позиции. Все пак римляните се разписаха в 66-ата минута чрез Жервиньо, който вкара с глава от близка дистанция. Попадението на Рома обаче допълнително раздразни Байерн, които в следващите минути отново вдигнаха оборотите.

В 78-ата минута резервата Рибери бе изведен по отличен начин от Робен и останал очи в очи с Де Санктис технично го прехвърли. Секунди по-късно друга резерва - Шакири, буквално с първото си докосване до топката вкара за 1:7. Швейцарският национал се възползва от поредната грешка в отбраната на Рома и заби поредния пирон по самочувствието на „вълците", с което оформи и крайния резултат.

РОМА - БАЙЕРН МЮНХЕН 1:7

0:1 Робен (9')

0:2 Гьотце (23')

0:3 Левандовски (25')

0:4 Робен (30')

0:5 Мюлер (36'-дузпа)

1:5 Жервиньо (66')

1:6 Рибери (78')

1:7 Шакири (80')

РОМА: Де Санктис, Торосидис, Янга-Мбива, Манолас, Коул (46' Холебас), Наинголан, Де Роси, Пянич (79' Ляич), Итурбе, Тоти (46' Флоренци), Жервиньо

БАЙЕРН МЮНХЕН: Ноер, Боатенг, Бенатиас, Бернат, Алаба, Лаам, Алонсо, Гьотце (79' Шакири), Робен, Мюлер (60' Рафиня), Левандовски (67' Рибери)