Манчестър Юнайтед записа първия си мач без победа от началото на сезона. „Червените дяволи" завършиха наравно 0:0 у дома срещу Нюкасъл в сблъсък от 3-ия кръг на Висшата лига.

Така след двата поредни успеха в началото, Юнайтед остава лидер в класирането, поне към  момента със 7 точки. Отново обаче си пролича, че отборът все още бележи трудно голове. За сметка на това, Ромеро запази трета поредна „суха" мрежа в Лигата.

Домакините от „Олд Трафорд" започнаха много силно, а пълен дебют в техните редици записа Бастиян Швайнщайгер, който за пръв път стартира сред титулярите на Луис ван Гаал.

Още в 15-ата минута Хуан Мата можеше да се разпише с хубав, нисък удар, който обаче бе спасен майсторски с една ръка от Тим Крул.

В 24-ата мин. обаче „свраките" можеха да излязат напред в резултата. Тогава Александър Митрович засече с глава центриране ма Мбемба, но прати топката в гредата.

Постепенно обаче  Юнайтед намали темпото и завърши полувремето доста по-бавно. Така започна и второто, но с приближаването на края на мача, хората на Ван Гаал се активизираха. Най-доброто им положение за тази част дойде в 80-ата минута.

Тогава резервата Хавиер Ернандес най-после успя да изскочи зад игралата много силно днес отбрана на Нюкасъл, но вездесъщият Крул спаси удара му.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 0:0

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Дармиан, Смолинг, Блинд, Шоу, Шнайдерлин, Швайнщайгер, Мата, Янузай, Депай, Руни

Нюкасъл: Крул, Колочини, Мбемба, Тейлър, Айдара, Анита, Колбак, Обертан, Вайналдум, Перес, Митрович