Берое поведе в класирането след 3-ия кръг и преди мача между Литекс и Монтана в понеделник. Заралии победиха Пирин с 1:0 удома и по този начин събраха 7 точки.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 10-ата минута. Мапуку мина покрай бранител на гостите и центрира, а Божилов с глава вкара топката във вратата.

В 34-ата мин. домакините можеха да удвоят. Дяков подари топката на Мапуку пред наказателното поле на гостите, той дори преодоля и вратаря, но останал на 5-6 метра пред празната врата, не успя да я улучи.

След почивката Берое продължи да бъде по-добрият отбор и да натиска. Мапуку имаше още една страхотна възможност в 59-ата минута.

Пирин не можеше да организира нищо по-опасно, но в самия крах можеше да изравни. След разбъркване при един корнер, Хаджииванов отклони топката към вратата, но пропусна на сантиметри.

В крайна сметка Берое не направи един от най-добрите си мачове, но в крайна сметка успя да вземе трите точки. За Пирин пък остават изводите.

БЕРОЕ - ПИРИН 1:0