Английският и германският шампион не се победиха в зрелищен мач от „групата на смъртта" в Шампионската лига. Манчестър Сити и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 на „Етихад" след спираща дъха драма.

Головете отбелязаха Ройс (62) и Балотели от дузпа в 89-ата минута. Двата отбора играха много силно, но Дортмунд имаше леко предимство.

В героите на мача се превърнаха двамата вратари - Джо Харт и Вайденфелер. Те направиха отлични спасявания, без които резултатът със сигурност щеше да бъде съвсем различен.

Срещата започна равностойно. Първото по-сериозно положение дойде пред вратата на германския тим, след като 8-ата минута , Агуеро създаде напрежение в наказателното поле, но Суботич изби. Отбилата се топка попадна в Сабалета, който стреля, но вратарят Вайденфелер спаси. В 12-ата минута Гьотце след бърза конраатака застраши Харт, но той се справи без проблем.

15 минути по-късно Агуеро отправи топовен шут, но Вайденфелер по брилянтен начин спаси. Малко по-късно Гьотце бе много близо до попадение, но Харт отново бе на мястото си. В края на полувремето, домакините изпуснаха невероятна възможност, след като Агуеро намери Сабалета, който центрира към Силва. Той обаче от много близо се отличи с невероятен пропуск, стреляйки над вратата.

Втората част бе изключително интересна. Положенията пред двете врати буквално валяха, но германският шампион взе преимуществото и на моменти мачкаше тотално домакините. В 53-ата минута, Гьотце бе много близо до узаконяване на предимството с попадение, но ударът му профуча на сантиметри до гредата.

В 62-ата минута натискът на гостите даде резултат. Родуел направи грешка, топката стигна до Ройс и той майсторски разстреля Харт. В 76-ата минута Левандовски можеше да удвои, след като Гюндоган му подаде отлично, той остана сам срещу вратаря, но би на сантиметри от вратата.

В 88-ата минута Соботич игра с ръка в наказателното поле и главният съдия мигновено отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Марио Балотели. Италианецът стреля хладнокръвно и изравни резултата.

След изиграните мачове в група "D" на първо място е Реал (М) с 6 точки, втори е Дортмунд с 4, Сити е на третата позиция с 1, а Аякс няма спечелена точка.

Манчестър Сити - Борусия Дортмунд  1:1

0:1 Марко Ройс - 62'

1:1 Марио Балотели - 89', дузпа