България надделя с категоричните 3:0 гейма над Сърбия, в поредната контрола между двата тима, играна в "Арена Армеец". Мъжкият ни национален отбор по волейбол спечели с 25:23, 25:20, 25:16 пред около 2 000 зрители в столицата.

Така България завърши с успех в проверките преди старта на Европейското първенство 2015, което започва на 9 октомври. Общо България и Сърбия завършиха реми, като в първия мач нашите загубиха с 1:3.

Като цяло българите диктуваха играта. Най-оспорван бе първият гейм, който вървеше точка за точка. При равенство 22:22 капитана Владо Николов отигра успешно и даде предимство на нашите, а директна точка на Градинаров от сервиз затвърди преднината, като Виктор Йосифов отбеляза последната точки за нашите за 25:23.

В останалите два гейма България имаше предимство, като водеше в резултата изцяло и затвори мача с победа.