Кот Д'Ивоар взе реванш от Алжир и се наложи с 3:1 в четвъртфинал от Купата на Африканските нации. Двата състава се срещнаха и през 2010-та, но тогава с друг изход от сблъсъка.

Вилфрид Бони намери идеалния момент да избухне и с първите си два гола на турнира, класира своя тим напред. Алжир имаше предимство в доста моменти от двубоя, но така и не показа нищо в завършващата фаза.

На полуфинал Кот Д'Ивоар ще срещне ДР Конго.

Вилфид Бони реализира първото попадение в мача, след фантастично подаване на Макс Градел в 26-та минута.

Само шест минути след старта на второто полувреме, грешка в защитата на Кот Д'Ивоар доведе до изравняване. Вратарят и защитник в оранжево си попречиха, и не успяха да блокират шута на Ел Судани.

Бони, който нямаше гол дотук на първенството, реализира втори, в 69-та минута, когато засече с глава топката и я прати точно под напречната греда.

Жервиньо изтърпя своето наказание и успя да се разпише, за да подпечата мястото на Кот Д'Ивоар на полуфинала. В добавените минутки към редовните 90, Жервиньо получи пас на 12 метра фронтално срещу вратаря и необезпокояван реализира за крайното 3:1.

КОТ Д'ИВОАР-АЛЖИР 3:1

1:0 Бони (26'), 1:1 Ел Судани (51'), 2:1 Вилфред Бони (69'), 3:1 Жервиньо (90)

СТАДИОН: „Нуево Естадио де Малабо", (Малабо)

СЪДИЯ: Папа Бакари (Гамбия)

КОТ Д'ИВОАР: Гбоуо, Аурие, Бейли, Туре, Кенън, Дие, Яя Туре, Тиене, Жервиньо, Бони, Макс-Ален Градел (резерви: Копа, Виера Диарасуба, Асале, Дукур, Думбия, Калу, Тиоте, Жуниор Тало, Акпа Акпро, Диоманде, Траоре, Сайуба)

АЛЖИР: М'Боли, Манди, Меджани, Бугера, Гулам, Бенталеб, Тайдер, Фегули, Судани, Марез, Брахмими (резерви: Дука, Кадамуро, Халиш, Месба, Ласен, Белфодил, Слимани, Си Мохамед, Кадир, Джабу, Каши, Зефан)