Ивайло Чочев изигра нов невероятен двубой за Палермо, като вкара и двата гола за сицилианците за победата с 2:1 над Дженоа. Двата отбора премериха сили в пореден мач от 31-ия кръг на Серия „А", а с победата Палермо се изкачи на 11-а позиция.

Чочев започна в стартовия състав на Палермо и успя да се разпише на два пъти до почивката. Той откри резултата в 9-ата минута, след като довкара една отбита от вратаря топка. В 30-ата минута, при светкавична контра атака, звездата на домакините Дибала даде добър пас към набралия скорост Чочев, който с левачката вкара за 2:0. При този резултат приключи и първото полувреме на срещата.

След почивката Дженоа успя да върне едно попадение чрез Фалке, но за повече „грифоните" нямаха сили. 20 минути преди края Чочев отстъпи мястото си на терена на Белоти и бе изпратен с бурни аплодисменти от тифозите на домакините.

Така Чочев вече има 3 гола в италианския футболен елит, след като преди седмица се разписа и във вратата на Удинезе.