Марек влезе в компанията на ЦСКА като единствените (засега) отбори от „А" група, които отпаднаха от турнира за Купата на страната.

Дупничани паднаха с 0:1 като гости на втородовизионния Ботев (Гълъбово) и на практика показаха, че потенциалът им не е много по-висок от ниво втора дивизия.

Единственото попадение в двубоя дойде секунди преди почивката, когато Винков се разписа и де факто изхвърли Марек от турнира.

В същото време другият новак в елита - Хасково, успя да се класира за 1/8-финалите. Хасковлии биха с 3:1 Септември Симитли. Мачът започна отлично за гостите, които поведоха с 2:0 до почивката с голове на Чанев и Ковачев.

Костурков намали изоставането на Септември в 53-ата мин, но домакините така и не успяха да се доберат до нещо повече. В добавеното време Алексиев оформи крайното 1:3.