Българският национален отбор за кадети до 19 години загуби първата контрола със Сърбия с 1:3 (30:28, 19:25, 25:14, 27:25). Проверката се изигра в спортната зала на град Рума, а след края на мача двамата селекционери решиха да се изиграе още един тренировъчен гейм, в който нашите момчета се наложиха с 25:22.

Най-резултатен за „трикольорите“ стана Пламен Шекерджиев с 21 точки (40% позитивно и 20 % отлично посрещане, 42% в атака).

Стефан Иванов реализира 14 точки (47% позитивно и 32% отлично посрещане, 44% в атака ), а капитанът Радослав Парапунов завърши с 10 точки (50% в атака). Гордан Люцканов, Георги Манчев, Алекс Грозданов и Димитър Узунов добавиха по 5 точки.

Силен мач за младите „лъвове“ изигра либерото Станислав Драмов, който приключи мача със 76% позитивно и 56% отлично посрещане. Топреализатор в срещата стана капитанът на домакините Давид Мехич с 23 точки (64% позитивно и 43% отлично посрещане, 54% в атака).

В събота двата отбора отново ще излязат един срещу друг във втората контрола. Двубоят ще започне в 19:00 часа българско време. Проверките са част от подготовката на двата тима за Европейското първенство в Турция, което започва на 4 април.