Барселона е много близо до мечтата си за финал. Каталунците победиха Байерн (Мюнхен) с 3:0 на „Камп Ноу" в супер битката от полуфиналите на Шампионската лига.

В герой за испанския тим се превърна Лионел Меси, който вкара два гола и бе в основата на третия. Аржентинецът вече има в актива си 77 попадения в турнира и по този начин изпревари вечния си конкурент Кристиано Роналдо, който е със 76.

Над всички за състава на баварците бе вратарят Мануел Нойер, който направи супер спасявания предимно през първите 45 минути на мача.

Мачът имаша изключителен заряд и предложи доста футболни качества. Противопоставянето на треньора на Байерн Хосеп Гуардиола срещу бившия му тим пък бе доста дългоочавано и коментирано. Испанският специалист показа дълбоко уважение към каталунците и малко преди първия съдийски сигнал се прегърна братски с Луис Енрике.

Първото полувреме започна доста динамично. Двата отбора се впуснаха в атаки без да губят време за разузнаване. Каталунците владееха повече инициативата, но и баварците упорито търсеха гол. В 12-ата минута се стигна до първото чисто положение в мача, когато Луис Суарес изскочи очи в очи с Нойер, но той майсторски изби с крак. Малко по-късно и гостите пропуснаха. Мюлер излъга няколко защитника и подаде успоредно на голлинията към добрепозиционирания Левандовски, който обаче несигурно ритна и пропиля стопроцентовата голова възможност.

До края на полувремето Мануел Нойер не спираше да доказва защо е смятан за вратар номер 1 в света. Влиезлият в тройката на „Златната топка" за миналата година, се справи перфектно с пряк свободен удар, изпълнен от Меси, а малко по-късно отрази и удар на Дани Алвеш.

Второто полувреме предложи по-малко голови положения, но пък през него паднаха и трите гола.  Няколко минути след подновяването на играта, Неймар не успя да засече добре извеждащ пас към него и вездесъщият Нойер изскочи и се намеси решително.

В 77-ата минута съдията Никола Рицоли подмина претенции на домакините за дузпа, а секунди по-късно, се стигна до гол. Дани Алвеш отне топката на дясното крило и подаде към Меси, който стреля мигновено, оставейки Нойер безпомощен за 1:0.

В 80-ата минута резултатът вече бе 2:0. Ракитич намери Меси, който финтира Боатенг и от малък ъгъл вкара своя гол номер 77 в Шампионската лига. В добавеното време, „Камп Ноу" избухна. Суарес бе фаулиран, но съдията даде авантаж, топката достигна до Меси, а той подаде към Неймар. Бразилецът изскочи очи в очи с Нойер и мушна топката между краката му за категоричното 3:0.