С четири гола на сръбския нападател Владимир Джилас Локомотив (Сф) победи домакините от Велбъжд с разгромното 6:1 в контролата между двата тима, която се игра на стадион "Осогово" в Кюстендил. Това беше последната проверка за отборите преди подновяването на пролетния дял от първенствата на "А" и "Б" групите.

Владимир Джилас отбеляза първите две попадения в мача. Нападателят откри резултата в 8-ата минута, засичайки точно с глава високо подаване на Димо Атанасов. Отново Джилас вдигна щастливо ръце в 25-ата минута. Тогава Локомотив направи поредната си добра флангова атака. Марчо Дафчев центрира остро по тревата, младият Иво Иванов хитро пропусна топката и Джилас удвои на почти празна врата.

Домакините поеха глътка въздух в 39-ата минута. Стоянов нахлу в наказателното поле и бе спрян непозволено от Димо Атанасов. Съдията Младен Пенев веднага посочи бялата точка. Спас Гигов изпълни хладнокръвно наказателния удар и намали - 1:2.

Футболистите на Велбъжд обаче не успяха да издържат на натиска, с който отговориха "червено-черните" и в последната минута на първото полувреме на свой ред извършиха нарушение в собствения си пеналт. Реферът отсъди втора дузпа в срещата, реализирана точно от Марчо Дафчев за 3:1 в полза на софиянци.

Второто полувреме започна под диктовката на гостите. "Железничарите" продължаваха да нападат необезпокоявани по двата фланга и логично увеличиха аванса си. В 55-ата минута македонецът Зоран Балдовалиев се разписа след центриране на ветерана Христо Коилов.

След четвъртия гол в мрежата си кюстендилци окончателно свалиха гарда и инкасираха още две попадения в мрежата си. Владимир Джилас се възползва от това и с удар от близко разстояние оформи хеттрика си в 57-ата минута.

Сърбинът продължи да властва в наказателното поле на Велбъжд и в 73-ата минута ликуваше отново. Марчо Дафчев изпълни корнер и Джилас отбеляза с глава четвъртия си гол в мача, надскачайки цялата защита на домакините - 6:1 за Локомотив (Сф).

Велбъжд - Локомотив (Сф) 1:6
0:2 Джилас (8 и 25), 1:2 Гигов (39-д.), 1:3 Дафчев (45-д.), 1:4 Балдовалиев (55), 1:6 Джилас (57 и 73)

Велбъжд - Църваришки, Йорданов, Странджов, Р. Петров, Крумов, Фърцов, Стоянов, Нанов, Гигов, Зафиров, Максимов (Георгиев, Ананиев, Шапкаров)

Локомотив (Сф) - Галев, Велков, Марков, Д. Дончев, Добрев, Орачев, Атанасов, Коилов, Иванов, Дафчев, Джилас (Тинков, Джаферович, Шпишич, Митев, Матеев, Балдовалиев, Ст. Дончев, Пасков)