Ливърпул продължава с вялото си представяне през този месец. Мърсисайдци съвсем забравиха вкуса на победата, правейки 0:0 при визитата си на Уест Бромич. Точката пък се оказа крайно недостатъчна за „червените", които се отдалечават от мечтаното четвърто място.

Битката на „Дъ Хоутърнс" бе доста безинтересна, като и двата тима имаха своите редки положения за гол. На висота обаче бяха двамата вратари Боаз Майхил и Симон Миньоле. Титуляр за Ливърпул изненадващо бе Марио Балотели,но италианецът отново бе бледа сянка на себе си.

Мачът имаше по-специално значение за легендата на гостите-Стивън Джерард, който днес изигра своя мач номер 500 във Висшата лига.

Брендън Роджърс опита да изненада „дроздовете" с промяна на тактическата си схема. От 3-4-3, мърсисайдци стартираха двубоя с 4-3-3, при която крайни бранители бяха ЕмреДжан и Глен Джонсън, докато младият Джордан Айб действаше изцяло като крило. Всичко това спомогна на „червените" относно тяхното владение на топката. Гостите владееха изцяло събитията на „Дъ Хоутърнс", но трудно достигаха до голови положения.

Това се промени след четвърт час игра, когато Марио Балотели получи подаване от Стърлинг и моментално опита удар от границата на наказателното поле, който обаче срещна тялото на Макоули.

Марио продължи да бъде доста активен и в 25-ата минута спечели нарушение за своя тим. Стивън Джерард опита да отбележи от прекия свободен удар, ала топката премина на сантиметри от горната греда на Боаз Майхил.

Уелският национал можеше да инкасира срамен гол няколко минути по-късно, когато Фелипе Коутиньо се опита да го прехвърли от центъра, ала точността изневери на бразилския техничар.

Ливърпул достигна до първото си чисто голово положение след  55 минути игра. Тогава последна преграда пред техния гол се оказа стражът Майхил, който на два пъти се намеси решаващо при удари на Коутиньо и Хендерсън. Отговорът на „дроздовете" пък бе подобаващ-сериозен пропуск на Крейг Гарднър.

Устремът на УБА продължи и домакините бяха много близо до гол  в  64-ата минута. Мартин Шкъртел изчисти по левашки начин един остър пас към Джеймс Морисън. Това даде шанс на северноирландецът да стреля с глава и само доброто позициониране на Деян Ловрен, който бе застанал на голлинията, спаси „червените" от гол.

До края на срещата двата тима направиха всичко по силите си, за да се доберат до победен гол. Стивън Джерард пропусна да ознаменува юбилейния си мач с гол след страхотно спасяване на Майхил. Макманамън от домакините пък бе на път да донесе трите точки за „дроздовете" в 87-ата минута, но диагоналният му шут бе париран по фантастичен начин от Симон Миньоле.

УЕСТ БРОМИЧ-ЛИВЪРПУЛ 0:0

СТАДИОН: „Дъ Хоутърнс"

СЪДИЯ: Роджър Ийст

УЕСТ БРОМИЧ: Майхил, Доусън, Макоули, Лескът, Брънт, Морисън,Якоб,Флетчър, Гарднър, Бераиньо, Аничебе (резерви: Роуз, Олсон,Беърд, Идейе, Гамбоа, МакМанаман, Сасеньон)

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Джонсън, Ловрен, Шкъртел, Айб, Джан, Хендерсън, Джерард, Стърлинг, Коутиньо, Балотели (резерви: Джоунс, Туре, Манкийо, Лалана, Алън, Борини, Маркович)