Отборите на КПР и Стоук Сити откриха с драматично голово реми (2:2) поредния кръг в английската Висша лига. Срещата на „Лофтус роуд" бе белязана от ранно попадение за гостите, което бе дело на Диуф. Малко изненадващо с оглед на играта си, домакините от КПР изравниха чрез Коулкър. Малко след подновяването на втората част, Питър Крауч отбеляза за 1:2, като това беше и първият му гол от доста дълго време. За нещастие на „грънчарите", точките бяха поделени две минути преди края, когато с перфектно попадение от пряк свободен удар блесна-Нико Кранчар.

Точка изкачи селекцията на Хари Реднап до 15-ата позиция, докато днешният им опонент  е на 12-то място с актив от 5 точки.

Гостите от Стоук Сити започнаха срещата далеч по-мобилизирано и логично поведоха след само 11 минути игра. Виктор Моузес проби по крилото, след което „счупи кръста" от финтове на чилийския национал Маурисио Исла. Центрираната от него топка бе отиграна с глава от Питър Крауч. Ударът му с глава обаче се превърна в асистенция за Маме Диуф, който със същата част на тялото опъна мрежата на Робърт Грийн.

„Грънчарите" продължиха да се възползват от подаръците в отбраната на КПР, като луда контраатака за малко не донесе втори гол във вратата на „рейнджърите". Тогава диагоналният изстрел на Виктор Моузес  профуча покрай страничната греда.

И докато всички очакваха ново попадение за Стоук, такова  падна в полза на Куинс Парк. Стивън Коулкър се оказа най-съобразителен при един ъглов удар и стреля с глава. Застаналият на голлинията Чарли Адам опита да спаси своите от гол, ала  изчистването му срещна масивното тяло на Питър Крауч и секунди по-късно премина зад гърбовете им 1:1.

Само пет минути след подновяването на втората част, гостите от Стоук отново поведоха.  Виктор Моузес  за втори път се подигра с  Маурисио Исла, след което пусна прострелен пас към Питър Крауч, който от дузпата засече с мощен шут и възстанови преднината на „грънчарите".

До края на срещата, играта на домакините се раздвижи. Огромно влияние за това имаха резервите Филипс и Хенри, от които идваха и повечето опасни положения пред вратата на гостите. Футболистите на КПР все пак дочакаха своя момент и две минути преди края, перфектно изпълнен пряк свободен удар от Нико Кранчар, подели точките между двата тима.

КУИНС ПАРК РЕЙНДЖЪРС-СТОУК СИТИ 2:2

0:1 Диуф (11'), 1:1 Коулкър (42'), 1:2 Крауч (51'), 2:2 Кранчар (88')

СТАДИОН: „Лофтус Роуд"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

КПР: Грийн, Исла, Коулкър, Фърдинанд, Траоре, Мъч, Бартън, Фер, Кранчар, Остин, Варгас (резерви: МакКарти, Филипс, Онуоха, Хенри, Дън, Хойлет, Замора)

СТОУК: Бегович, Бардсли, Шоукрос, Уилсън, Питерс, Уилън, Нзонзи, Диуф, Адам, Моузес, Крауч (резерви: Сьоренсен, Хут, Муниеса, Арнаутович, Сидуел, Асаиди, Боян Къркич)