Отборът на Пирин (Благоевград) победи Черноморец (Бургас) с 4:1 като гост в среща от четвъртия кръг на "А" ПФГ.

Срещата бе и пряк сблъсък за първото място в майсторската ни група, след който гостите останаха начело без загубена точка.

"Орлетата" от Благоевград имаха първи възможността да открият резултата още в третата минута, когато Пиетробон уцели гредата на черноморци. Последваха няколко добри атаки на домакините, но без резултат.

В 21-ата минута Марио Метушев се възползва от едно разбъркване пред вратаря на Черноморец и откри за 0:1. Седем минути по-късно Пиетробон увеличи преднината на гостите с нов гол, възползвайки се от грешка на отбраната на "акулите". Пет минут преди края на полувремето отборът на Димитър Димитров - Херо получи нов гол. Негов автор стана Витанов, който бе изведен от Марио Метушев.

Херо направи промени на почивката, вкарвайки в игра бързия Пламен Крумов, който бе в основата на почетното попадение за Черноморец. То падна в 47-ата минута, а Крумов получи пас от Шенер Ремзи, който проби през защитата на Пирин. Крумов вкара, а след това последваха нови пропуски пред вратата на лидера в класирането.

В 71-ата минута ентусиазмът на домакините доведе до бой на терена. Емил Тодоров се сблъска в вратаря Иваников, който също не му остана длъжен. Антон Генов се прояви и прати двамата играчи в съблекалните. В 84-ата минута домакините окончателно загубиха шансове на нещо повече в двубоя, след нов гол на Метушев.

При този резултат завърши срещата, а гостите от Пирин продължават да бъдат с пълен актив от точки, след изиграните 4 кръга от първенството на България.