Левски спечели дербито срещу Ботев. „Сините" се наложиха в Коматево с категоричното 3:0 в един от най-завързаните мачове от 16-ия кръг.

По този начин възпитаниците на Георги Иванов си възвърнаха поразклатеното самочувствие, породено от серия неубедителни изяви. Със спечелените три точки "сините" се изстреляха на 4-ото място, докато Ботев останаха седми.

На терена се получи истинска битка, украсена с куп жълти и два червени картони. Ботев остана с човек по-малко в края на първата част след нарушение на Божидар Васев. В началото на второто полувреме бившият футболист на „канарчетата" Луис Педро бе изгонен след спорен червен картон, което породи куп нерви в лагера на „сините".

Двубоят в Коматево бе доста специален за треньорите на двата тима. Вили Вуцов бе в търсене на първи успех срещу отбора на сърцето си. „Жълто-черната" публика пък винаги е приемала на нож завръщанията на Гонзо в родния му Пловдив. Иванов и агитката зад него си размениха куп реплики по време на мача, а след головете на „сините", Иванов не пропускаше да „поздрави" феновете.

Срещата започна офанзивно. „Сините" имаха чудесна възможност за попадение още във 2-ата минута, когато Сърмов изпробва бомбастичен удар от около 30 метра, с който нацели напречната греда. В следващите минути играта стана доста груба, изпълнена с куп нарушения. Реферът поизчака и след 25-ата минута почна да раздава жълти картони в изобилие.

В 28-ата минута се стигна до комична ситуация, присъща единствено за „А" група. Бедоя лежеше на земята след спорно нарушение, а  съотборникът му Минев го ритна леко в главата. Действието на капитана на „сините" остана истинска загадка и без последствия.

Минута преди края на първата част „канарчетата" останаха с човек по-малко след като озовалият се последен в защитата Божидар Васев направи нарушение срещу Бедоя, заради което получи втори жълт картон.

В 53-ата минута Левски също остана с 10 души. Влезлият като резерва Луис Педро получи директен червен картон за високо вдигнат крак срещу Стаховяк. Нападателят прибра крака си и не нарани бившия си съотборник, но все пак Стефан Павлов реши да го изгони. Старши треньорът на „сините" Георги Иванов реагира доста бурно и влезе на терена да търси обяснение.

Минута по-късно Гонзо и Вили Вуцов си скочиха словесно като си  размениха куп псувни, но бяха бързо укротени от щабовете си. В 64-ата минута „сините" откриха резултата. Домовчийски намери с успореден пас Прохазка, който отблизо направи 0:1.

Левски предреши изхода на мача в 79-ата минута. Георги Сърмов стреля от границата на наказателното поле, пронизвайки мрежата на Стаховяк за 0:2.

В 88-ата минута резултатът стана класически след  като Краев стреля, Стаховяк изби и топката попадна в Бедоя, който отблизо реализира.

След този мач Левски се изкачи на 4-ото място с 27 точки. Ботев пък е седми с 24 пункта.