След ужасното си представяне през седмицата в Шампионската лига, Арсенал все пак даде повод на феновете си да се усмихнат. „Топчиите" най-сетне записаха втората си победа от началото на сезона във Висшата лига, надигравайки Астън Вила с 3:0, при това като гости.

Месут Йозил даде тон на своите съотборници след половин час игра. Германецът получи чудесно извеждащо подаване от Дани Уелбек и останал сам срещу вратаря, не пропусна да се възползва - 0:1.

120 секунди по-късно ролите се размениха. Йозил центрира отляво, а Уелбек отклони топката с 0;2.

Арсенал си подпечата успеха още в 36-ата мин. Тогава Али Сисоко си вкара нещастен автогол, отклонявайки в собствената си врата сравнително безобидно центриране отляво.

След подобни 4 минути, липсата на желание у играчите на Вила след почивката бе напълно разбираемо и логично двубоят завърши при този резултат.