Валери Божинов се превърна в герой за своя Партизан, в срещата на тима от 14-ия кръг на сръбското футболно първенство.

Валери отбеляза победния гол при победата с 3:2 при домакинството на Явор в мач от 14-ия кръг на шампионата. Новият старши треньор на „гробарите" Любинко Друлович дебютира с победа начело на отбора.

Божинов започна в титулярния състав и бе сменен в 73-та минута. Иван Бандаловски не взе участие в срещата.

Дражич изведе гостите напред в резултата в 9-та минута. Остойч изравни резултата в 28-та минута, а с гол на Живкович в 35-та минута Партизан обърна развоя на срещата.

Явор завърши мача с човек по-малко, след като Гайч бе изгонен за втори жълт картон в 63-та минута. Вратарят на Явор отрази удар на Петър Гърбич от бялата точка в 64-та минута.

Валери Божинов отбеляза трети гол за Партизан в 66-та минута. Явор направи по-почетна загубата си в добавеното време на мача, когато се разписа Колакович.

Партизан е трети във временното класиране след тази победа с актив от 24 точки и изпревари Явор, който остана четвърти с 23 точки.