Арсенал определено има повод да започне новия сезон с усмивка. „Топчиите" спечелиха турнира „Барлис Ейжа Трофи", след като победиха Евертън с 3:1 на финала.

Другата голяма новина бе дебютът на Петър Чех за „топчиите", който се оказа повече от успешен.

Тио Уолкът откри резултата в 22-ата минута след като преодоля елегантно вратаря на Евертън.

В 58-ата минута Санти Касорла удвои, след като направи два финта, с които залъга бранителите на Евертън и с лек, но много точно пласиран удар направи 2:0. Четири минути по-късно Йозил реши всичко с трети гол след двойно подаване с Касорла.

Малко преди края на мача Баркли с хубав удар оформи крайното 3:1.

Арсенал: Чех, Белерин, Косиелни, Чембърс, Гибс, Рамзи, Касорла (76'-Коклен), Уилшир (46'-Окслейд-Чембърлейн), Йозил, Уолкот (71'-Артета), Жиру (76'-Акпом)

Евертън: Роблес, Коулман, Стоунс (84'-Браунинг), Ягиелка (84'-Хибърт), Гарбът, Бари, Макарти (61'-Осман), Деулофеу (46'-Миралас), Нейсмит (46'-Баркли), Клевърли, Коне (61'-Лукаку)