Oтборите от "А" група Вихрен и Пирин (Бл) завършиха 0:0 в контролна среща, играна в Сандански пред около 300 зрители. Tова бе последната проверка на възпитаниците на Филип Филипов, които в понеделник ще отпътуват за кипърския курорт Агия Напа, където ще проведат втората част от зимната си подготовка.

Реферът Антон Генов, подпомаган от Николай Ангелов и Николай Джугански, свири на ниво срещата.

Възпитаниците на Филип Филипов играха по-настървено, по-често се озоваваха пред вратата на гостите от Благоевград, но не бяха точни в завършващата част на удара. Защитата на Вихрен бе водена отлично от Танко Дяков, който намираше време и да помага при центриране на нападателите пред противниковата врата. От страна на гостите добре играха Светослав Дяков, Коемджиев и Пиетробон.

Още в 8-ата минута французинът от състава на Вихрен Сиби Анс Канонин се озова сам срещу вратаря на гостите Николай Чавдаров, но не успя да го преодолее. В 15-ата минута благоевградчани нападнаха остро Антон Генов, който не им отсъди явна дузпа а игра с ръка на футболист на Вихрен. До почивката с пропуски пред вратата на Пирин се отчетоха Лукаш Тихомер и Петър Димитров.

В 75-ата минута Антон Генов показа червени картони на капитана на Пирин Светослав Дяков и Шукардиня от Вихрен, след като двамата си налетяха да се бият. През второто полувреме за Вихрен Танко Дяков пропусна изгодно положение, а за Пирин Марио Метушев бе близо до гола.

Следващата контрола на Пирин е срещу Академик (Сф) на 5 февруари.