Отборът на Пари Сен Жермен постигна трудна победа над Рен в мач от 12-ия кръг на Лига 1. Възпитаниците на старши треньора Лоран Блан се наложиха с минималното 1:0, а единственият гол за столичани бе дело на Анхел ди Мария.

През първото полувреме двата тима не успяха да разкрият пълния си потенциал, като чистите голови възможности пред двете врати почти липсваха. Първата добра ситуация в мача дойде в 3-ата та минута, когато гостите от ПСЖ стигнаха до пряк свободен удар пред вратата на Рен. Зад топката застана Лавеци, чийто удар обаче не порази целта.

В 17-ата минута отново Лавеци имаше възможност, този път след добра атака, но стражът на домакините внимаваше и успя да избие удара на нападателя.

Футболистите на Рен почти не успяха да затруднят вратата на своя противник, като Кинтеро пропусна най-доброто положение за домакините, стреляйки неточно от фаул.

Четири минути преди края на първото полувреме, след атака по лявото крило Лукас Моура получи топката в наказателното поле и след като преодоля с лекота своя противник, стреля опасно, но и той не сполучи.

Втората част започна в същото русло. И двата тима трудно организираха опасни атаки към двете врати, но все пак статуквото в мача бе нарушено в 75-ата минута, когато звездата на ПСЖ Анхел ди Мария откри след пас на Моура.

В заключителния четвърт час до края, футболистите на Рен не съумяха да преодолеят вратаря на гостите Трап.