Отборът на Херта няма да се състезава в Бундеслигата през следващия сезон. Кръг преди края на първенството столичани вече отпаднаха и на теория, след като завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Байер (Леверкузен), а в същото време Хановер спечели 3 точки срещу Борусия (Мьонхенгладбах).

Берлинчани започнаха много силно мача и откриха резултата още в 12-ата минута, когато се разписа Рафаел. След почивката обаче "аспирините" изравниха с гол на Фридрих, който оформи крайното 1:1.

Българският национал Валери Домовчийски не взе участие в мача, а през лятото по всяка вероятност ще напусне германския клуб.

Друг българин - Димитър Рангелов, игра 18 минути при равенството на Борусия (Дортмунд) с Волфсбург. Двата отбора завършиха 1:1 след голове на Джеко и Стиперман. След този кръг Борусия заема 5-о място в класирането, което дава право на участие в Лига Европа.