Борусия (Дортмунд) поднесе поредния горчив хап на феновете си. „Жълто-черните" пропиляха преднина от два гола и записаха равенство 2:2 с непретенциозния отбор на Падербор като гост.

Пиер-Емерик Обамеянг (12) и Марко Ройс (45) дадоха солиден аванс на "жълто-черните", но след почивката домакините вкараха две попадения чрез Лукас Руп (60) и Махир Саглик (81). Още по-лошата новина за Дортмунд бе фактът, че звездата Марко Ройс получи контузия и напусна принудително терена.

Първото попадение падна в 12-ата минута, когато Дурм центрира към Обаменянг, който засече отблизо за 0:1. В последните секунди на първата част Ройс майсторски удвои аванса на гостите.

В 60-ата минута домакините успяха да се върнат в мача след Лукас Руп финтира защитата за 1:2. В 81-ата минута Саглик се разписа с глава след центриране на Коч.