Беласица постигна трудна победа в първата си контрола преди старта на пролетния дял на шампионата. Петричани се наложиха с 2:1 над Пирин 2001 на стадиона в село Марикостиново, информира БТА.

Македонецът Александър Стояновски направи впечатляващ дебют и откри резултата в 17-ата минута. До края на първата част на срещата нови пропуски направиха Бето, Стояновски, Кирил Димитров и Владимир Кабранов.

През втората част на срещата отново футболистите на Беласица диктуваха играта на терена. В 55-ата минута след бърза контраатака на Дюлгеров, Александър Митушев покачи на 2:0.

В 87-ата минута след пас на ветерана Иво Андонов (на малката снимка), Захариев от гостите провря топката под плонжа на резервния вратар на Беласица Иво Стоянов за 2:1. В този мач старши треньорът на Беласица Альоша Андонов пусна в игра всички футболисти, на които ще разчита по време на лагер сбора в турския курорт Анталия.