Барселона спечели купата на Каталуния, след като победи Еспаньол с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата състава завършиха 1:1, а Меси и Неймар пропуснаха двубоя.

Пике откри резултата за Барса в 15-ата минута, а асистенцията дойде от Луис Суарес.  Уругвайският национал финтира елегантно защитник на съперника в наказателното поле и с прав удар поднесе топката на главата на Пике, който трябваше само да я прати в мрежата.

С попадение на Анаиц Арбийя в 51-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар Еспаньол възстанови равенството, което се запази до края на редовното време и победителят трябваше да се определи с дузпи.

При наказателните удари футболистите на Барса показаха повече хладнокръвие и завоюваха трофея. Победният удар нанесе Иван Ракитич.