Втородивизионният Калиакра стартира отлично в "Каварна-Албена къп". Тимът на Вили Вуцов победи с категоричното 4:0 румънския Политехника. Това бе първият мач от турнира, който ще продължи до 21 февруари.

Още във втората минута ветеранът Георги Георгиев изведе прекрасно Павлин Тодоров и братът на Тоди с плътен изстрел откри резултата - 1:0. В 37-ата минута 37-годишният нападател отбеляза с глава след центриране на Кателиев от фаул. В 57-ата минута Гошо Георгиев увенча силната си игра с второ попадение. Таранът би от границата на наказателното поле, топката се удари в горната греда и влезе в мрежата за класическото 3:0.

8 минути преди края резервата Станков центрира остро и останалият непокрит Марев (който също влезе през втората част) оформи крайния резултат.

През първото полувреме прехвърчаха леки искри на терена, когато играчи на двата тима се счепкаха в центъра. Реферът Станислав Тодоров обаче се намеси авторитетно и сложи край на страстите с няколко жълти картона.

Утре турнирът продължава с мачовете от група "В" Спартак Вн - Дунарея (Рум) от 13,30 часа и Дунав (Рс) - Раднички от 15 часа.

КАЛИАКРА - ПОЛИТЕХНИКА 4:0
1:0 П. Тодоров (2), 2:0 Г. Георгиев (37), 3:0 Г. Георгиев (57), 4:0 Марев (82)