Наполи извоюва равенство 1:1 при визитата си на Лацио в първи мач от полуфиналните им сблъсъци в турнира за Купата на Италия.

„Орлите" бяха по-настойчиви през първата част на „Олимпико" в Рим и поведоха в 33-ата минута, когато Мирослав Клозе се възползва от извеждащо подаване на Фелипе Андерсон и се разписа за 1:0.

След почивката в 57-ата минута Маноло Габиадини изравни за 1:1 след асистенция на аржентинския национал Гонсало Игуаин.

До края на срещата и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, но вратарят на домакините Бериша и този на гостите Андухар се справиха блестящо и не допуснаха други попадения.

ЛАЦИО-НАПОЛИ 1:1

1:0 Клозе (33'), 1:1 Габиадини (57')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Антонио Дамато

ЛАЦИО: Бериша, Баста, Маурисио, Де Врий, Раду, Андерсон, Кандрева, Каталди, Пароло, Бигля, Клозе (резерви: Стракоша, Маркети, Новарети, Браафхайд, Каванда, Едерсон, Онази, Ледесма, Икономидис, Переа, Кейта)

НАПОЛИ: Андуяр, Бритос, Гулам, Албиол, Инлер, Де Гузман, Место, Лопес, Габиадини, Мертенс, Игуаин (резерви: Рафаел, Коломбо, Енрике, Кулибали, Стринич, Жоржиньо, Хамшик, Сапата, Кайехон)