Българският младежки национал Едисон Йорданов игра едно полувреме за Борусия Дортмунд в контролата срещу Оснабрюк, завършила 1:1.

Старши треньорът на "жълто-черните" Юрген Клоп пусна два различни състава в двете полувремена. Йорданов се появи през втората част заедно с Мхитарян и най-скъпата лятна покупка - италианският национал Чиро Имобиле. Това беше дебют за Имобиле с жълтата фланелка.

Мачът се игра пред 13 000 зрители. Николас Фелдхан откри за домакините преди почивката, а в 65-ата минута Хенрих Мхитарян успя да изравни.

Йорданов действаше като дясно крило в схемата 4-1-4-1 и често беше най-близо до тарана Имобиле, който пропусна няколко възможности да ознаменува дебюта си с гол.

Подготовката на Борусия ще продължи в следващите две седмици, а на 13 август тимът излиза срещу Байерн (Мюнхен) в двубоя за Суперкуата на Германия.