Наполи записа втора поредна загуба в първенството на Италия. В мач от трети кръг, неаполитанците отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Удинезе.

Единственото попадение на „Фриули" падна в 70-ата минута, когато се разписа Данило. Бранителят се възползва от грешка в отбраната на гостите и с точен шут донесе така важния гол за своя тим.

Загубата допълнително поставя под въпрос бъдещето на Рафаел Бенитес в Наполи. През последните дни упорито се твърди, че испанският спацилист ще бъде уволнен, а фаворит за неговия пост на този етап е Роберто Ди Матео.

В друга среща от кръга Фиорентина победи с 1:0 като гост Аталанта. Попадението за „виолетовите" реализира Куртич след почивката. Това е първа победа за момчетата на Монтела от началото на сезона в Италия.