Отборът на Ливърпул записа една от най-срамните загуби в цялата си клубна  история. Командата на Брендън Роджърс бе унижена с чутовното 1:6 от Стоук Сити, с което „мърсисайдци" за пореден път демонстрираха, че нямат никакво желание да се класират за  Лига Европа. Поражението се оказа още по-неприятно, тъй като се случи в последния мач на Стивън Джерард с „червената" фланелка. Легендата все пак ще има лек повод за усмивка, тъй като бе автор на почетното попадение в мрежата на Асмир Бегович.

За любителите на статистиката, Ливърпул не е допускал поражение с шест гола от далечната 1963 година.

Ужасяващата загуба може да доведе и до уволнението на Брендън Роджърс, който за пореден път демонстрира изключителната си некадърност като мениджър на мърсисайдци.

Погромът за Стиви Джи и компания се случи още през първата част. Бившият играч на Ман Юнайтед-Маме Диуф даде мечтан старт за Стоук, бележейки два бързи гола между 22-ата и 26-ата минута. Последва и гол на Джонатън Уотърс, който нокаутира тотално Симон Миньоле и неговите съотборници.

За ужас на „червените", погромът не спря и до края на полувремето бе оформено и унищожителното цифрово изражение 0:5. Място сред голмайсторите намериха Нзонзи и недооцененият на „Анфийлд"-Чарли Адам.

За радост на милионите им привърженици, Ливърпул бе пощаден през втората част. Стоук видимо намали оборотите , бидейки напълно доволен от паметния си успех. Така остана време и за Стивън Джерард, който съумя да реализира почетно попадение, с което си взе и горчиво „Довиждане" с любимата му Висша лига.

Последната дума в мача обаче имаше Питър Крауч, който оформи крайния резултат след запазената си марка-„гол с глава".

Така Ливърпул финишира на шестата позиция в Премиър лийг, докато палачите им днес остават на деветото място.

СТОУК СИТИ-ЛИВЪРПУЛ 6:1

1:0 Диуф (22'), 2:0 Диуф (26'), 3:0 Уолтърс (30'), 4:0 Адам (41'), 5:0 Нзонзи (45'), 5:1 Джерард (70'), 6:1 Крауч (86').

СТАДИОН: „Британия стейдиъм"

СЪДИЯ: Антъни тейлър

СТОУК СИТИ: Бегович, Питерс, Муниеса, Шоукрос, Камерън, Адам, Арнаутович, Нзонзи, Уилън, Уолтърс, Диуф (резерви: Бътланд, Айрлънд, Одемуинги, Сидуел, Уилсън, Волшайд)

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Джан, Шкъртел, Сако, Морено, Хендерсън, Лукас, Алън, Джерард, Лалана, Коутиньо (резерви: Уорд, Туре, Ловрен, Ламбърт, Айб, Маркович)