Еврошампионът Панатинайкос не допусна изненада като домакин и победи с 66:61 (20:17, 13:12, 21:16, 12:16) немския Брозе Баскетс в мач от група "С" на Евролигата. "Детелините" превъзхождаха съперника през по-голямата част от мача.

В последната четвърт германският шампион за малко да сътвори сензацията, след като 2 минути преди края успя да съкрати преднината на атиняни само на една точка 61:62 и имаше шанс за победа.

Топреализатор на мача бе сръбското крило на Брозе Баскетс Предраг Шупут, който наниза 16 точки. Най-резултатен за домакините бе литовецът Шарунас Ясикевичус с 11 точки.

Испанският Уникаха Малаха разби гостите от Цибона с 102:64 (21:18, 33:16, 24:14, 24:16). Хърватският гард Давор Куш вкара 23 точки за андалуския тим, докато най-резултатен за хърватите бе американецът Тре Кели с 14 точки.

Младият състав на Партизан постигна втора поредна победа, след като надигра с 88:87 Шароал Роан като гост. "Гробарите" направиха чудесна втора четвърт и на полувремето се оттеглиха с преднина от 9 точки.

След почивката обаче домакините се активизираха и 7,8 секунди преди края водеха с 2 точки, но Никола Пекович вкара кош и бе фаулиран от Нолън. Топреализъторът на Партизан в този мач (25 точки) не сбърка и от наказателната линия и донесе победата на белградския тим.