В първа среща от 22-ия кръг в Примера дивизион Алмерия поднесе изненадата на кръга, след като в домакинството си надигра шампиона Реал (Мадрид) с 2:0.

Попаденията за успеха вкараха Хуанито в 16-ата минута и Негредо от дузпа в 47-ата минута. Това е едва третата загуба на "белия балет" в първенството.

Гостите започнаха добре двубоя, но Раул в 7-ата минута не успя да прехвърли вратаря и кълбото излезе в аут.

Алмерия откри в 16-ата минута, когато Канаваро не се намеси добре при центриране в полето на Реал, топката попадна в Хуанито, който направи безпомощен Икер Касияс.

До края на полевремето натискът на шампионите не даде нужния резултат и така домакините от Алмерия се оттеглиха с аванс в съблекалните.

През втората част Алмерия нанесе своя удар само две минути след подновяването на играта. В основата на попадението отново в негативна светлинса се прояви Канаваро, след като събори Негредо в наказателното поле и потърпевшият реализира за 2:0.

В 55-ата минута Раул надскочи защитата на домакините и стреля с глава, но вратарят Диего Алвеш показа фантастичен рефлекс.

Така благодарение на четвъртата си поредна победа Алмерия се изкачи на седмо място в таблицата.