Отборът на Валенсия продължава с впечатляващите си резултати в Примера дивисион. В мач от 25-ия кръг, „прилепите" се наложиха с 2:0 у дома над Реал Сосиедад, регистрирайки четвърта поредна победа в първенството.

В герой за Валенсия се превърна Пабло Пиати, който отбеляза и двете попадения в срещата в рамките само на 3 минути.

Той откри резултата в 53-ата минута, след като засече от няколко метра прострелно центриране на Парехо от дясно. В 56-ата минута отново Пиати попадна в прегръдките на съотборниците си. И този път атаката се разви от дясно, но този път в ролята на асистент бе Фегули.

Благодарение на успеха Валенсия събра на сметката си 53 точки, колкото има и третият в класирането Атлетико Мадрид. Шампионите обаче все още не са изиграли двубоя си от кръга (гост на Севиля). Лидер е Реал Мадрид с 60 точки и също мач пасив (домакин на Виляреал).