Контролата между Локо (Сф) и Пирин (ГД) бе прекратена десетина минути преди края заради буря, разразила се за кратко в Банско. На стадион „Свети Петър” в зимния курорт паднаха три гръмотевици в рамките само на 2 минути, което сериозно уплаши присъстващите.

Нападателят на „железничарите” Саша Антунович дори бе замаян от мощния гръм. Всички напуснаха терена и се скриха в съблекалните, докато бурята поотихне. Преди неприятната случка и спирането на мача възпитаниците на Драгомир Окука водеха в резултата с 3:0. С две попадения за „железничарите” се отчете Данаил Митев-Дънди, а едно добави Саша Антунович.

През първото полувреме възпитаниците на Драгомир Окука пропуснаха няколко голови положения. Във 2-ата минута дори им бе отменен гол, след като Ваня Джаферович вкара, но при ситуацията се оказа, че е бил в засада. Седем минути по-късно Румен Рангелов направи уникален пропуск, след като от близко разстояние прати топката над напречната греда. В 37-ата Димо Атанасов също не успя да отбележи. Секунди след това съотборникът му Аделино Лопеш задържа с ръка Марио Близнаков и получи заслужен червен картон.

След почивката футболистите на Локо (Сф) започнаха по-активно да атакуват. В 49-ата минута Данаил Митев засече точно с глава топката – 1:0. В 53-ата Саша Антунович отблизо удвои преднината на „железничарите”. Минута след това Златински стреля опасно от пряк свободен удар, но в аут. В 71-ата минута Иван Бандаловски центрира в наказателното поле на Пирин, където Митев засече топката с глава и я прати за трети път във вратата на тима от Гоце Делчев.

ЛОКО (Сф) - ПИРИН (ГД) 3:0
(прекратен в 80-ата минута)
1:0 Д. Митев (49), 2:0 Антунович (53), 3:0 Д. Митев (71)

ЛОКО (СФ): Галев, Ад. Лопеш, Джаферович, Кр. Добрев, Пасков, Шпишич, Коилов, Д. Атанасов, Джилас, Р. Рангелов, Балдовалиев (Бонджурич, Марков, Бандаловски, Д. Генов, Иво Иванов, Златински, Д. Митев, Антунович, Павлов, Димитров, Дяков)

ПИРИН (ГД): Абдиков, Казълов, Крушовски, Белчев, Тошев, Лясков, Мачков, Тафров, Методиев, Моллов, М. Близнаков (Юсеф, Спахиев, Илчев, Самарджиев, Стефанов, Башов, Христов)