Националният селекционер Ивайло Петев гостува в студиото на БНТ1. Той говори за вчерашния мач с Италия (2:2) от квалификациите за Евро 2016, като загатна и какви според него са шансовете за класиране на тима на финалите догодина:

"Поставихме отбора на Италия под натиск, но тъй като част от играчите не играят редовно в клубовете си и не са достатъчно добре подготвени, в последните минути нямахме много сили да се борим.

Доста говорихме с момчетата, откакто съм в националния. Казахме си какво можем да спечелим и да загубим в тези квалификации. Начинът им на игра вчера доказва, че са разбрали какво съм им казал.

Очаквах добрия мач. Гледах състезателите си в тренировките и ми беше ясно, че са способни. Срещу Норвегия стадионът ни ще е пълен, сигурен съм. Особено след срещата вчера.

Радвам се, че Мицански вкара толкова красив гол и оправда очакванията ми, демонстрирайки характер и самочувствие".