Отборът на Канада спечели още една петгеймова победа на Световното първенство по волейбол, при това отново направи обрат след като губеше с 1:2. Техен съперник беше отборът на Куба. Островитяните бяха близо до първата си победа, но се разминаха след драматична загуба - 2:3 (27:25, 18:25, 25:23, 11:25, 13:15).

Кубинците на два пъти повеждаха, но играчите на селекционера Глен Хоуг на два пъти изравняваха, за да ликуват след тайбрека. Със спечелените две точки Канада събра актив от седем и заема четвърто място във временното класиране, на две пред България и на две зад заветното трето място, което засега заема Германия. Кубинците пък нямат шанс да продължат напред.

17 точки за победата на Канада записа Далас Сууниъс (2 блокади), който игра на мястото на звездата на тима Гевин Шмит. Никълъс Хоуг добави 16 (1 блокада, 1 ас). За Куба 17 точки реализира Роландо Сепеда (1 блокада).

Германия записа трета победа от началото на Световното първенство и зае трето място във временното класиране на група F преди мача с България тази вечер.

Бундестимът не остави шансове на Китай и се наложи с разгромното 3:0 (25:19, 25:22, 25:17) в зала Сподек в Катовице.

Щатният реализатор на Германия Джьорджи Грозер бе в стихията си и заби 17 точки (2 блокади, 1 ас) в полето на азиатците.

Русия постигна безпроблемна победа над Финалндия с 3:0 (25:10, 25:18 и 25:16).

Възпитаниците на селекционера Андрей Воронков „взеха страха“ на своя противник още в първия гейм, когато постигнаха успех с цели 15 точки.

Дмитрий Илиник записа 16 точки, като именно той бе най-резултатният в тима на Воронков. За Финалндия най-много точки реализира Оли-Пека Ойансиву – 6.