Славия победи с 2:0 новака в "Б" група Академик (София) с 2:0 (1:0) в контролна среща, играна днес на помощното игрище до стадион "Славия".

Централният нападател Тодор Колев откри резултата още в четвъртата минута, когато засече с глава от 7-8 метра центриране от ляво на Георги Мечечиев. Отново Колев се разписа девет минути след почивката.

Той получи топката на дъгата пред наказателното поле след дълъг пас на Владимир Иванов, преодоля един защитник и с удар по тревата от 12-13 метра по тревата не даде шансове на вратаря Красимир Гьорев.

Старши треньорът на "белите" Стевица Кузмановски използва всичките си налични 24 футболисти в проверката. През първата част за домакините като централен защитник дебютира юношата на Левски Мартин Кавдански.

Бившият халф на Славия Владимир Йонков пропусна най-доброто положение за Академик през втората част.